خرید اینترنتی

امروزه بیش تر مردم از فروشگاه های اینترنتی خرید می کنند، در این فروشگاه ها دیگر محدودیتی وجود ندارد و افراد می توانند همه محصولات خود را در معرض نمایش قرار دهند تا مشتریان راحت تر بتوانند خرید کنند.

خرید از فروشگاه های اینترنتی مزایای زیادی دارد که در این مقاله قصد داریم از مزایا آن صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

۱)خرید بدون واسطه

محصولات با قیمت پایین تر و بهتری نسبت به فروشگاه ها سنتی عرضه می شود. زیرا که در فروشگاه اینترنتی هزینه اجاره مغازه، آب و برق نیستبه همین دلیل بر قیمت کالا اضافه نمی شود و در خرید اینترنتی قیمت ها پایین تر است.

۲) آنلاین بودن فروشگاه ها اینترنتی

در هر زمان و مکانی که بخواهید می توانید اینترنتی خرید کنید. هم چنین مشتری دارای حق انتخاب است زیرا که از بین محصولات زیاد می تواند کالا مورد نیاز خودش را خریداری کند.

مشتری لازم نیست از خانه خارج شود و در منزل می تواند خرید خود را انجام دهد با این کار در زمان و هزینه نیز صرفه جویی خواهد شد.

شاید محصول مورد نیاز مشتری در فروشگاه ها سنتی پیدا نشود ولی در فروشگاه اینترنتی به راحتی می تواند با جستجو کردن کالا مورد نظر خود را پیدا کند.

۳) بدون شلوغی و ازدحام جمعیت

در راه رفتن به فروشگاه سنتی ترافیک را باید پشت سر بگذارید تازه وقتی به فروشگاه رسیدید باید محل پارک برای ماشین خود پیدا کنید و هنگامی که به فروشگاه نیز رفتید اگر مناسبت و یا جشنی باشد باید شلوغی آن جا را نیز تحمل کنید. ولی در فروشگاه اینترنتی از این مشکلات نخواهید داشت

۴) دسترسی یافتن به نظرات دیگران

شما وقتی به فروشگاه سنتی بروید اگر بخواهید در مورد محصولی که قصد خرید آن را دارید از دیگر مشتریان سوال بپرسید قطعا فروشنده با شما برخورد خواهد کرد.

ولی در فروشگاه اینترنتی بخش نظرات  وجود دارد که همه مشتریان در آن جا می توانند نظر خود را در مورد کالا مورد نظر ثبت کنند و دیگران قبل از خرید محصول می توانند آن نظرات را بخوانند و با آگاهی خرید کنند.

۵) تنوع محصولات

یکی از دلایلی که موجب محبوبیت خرید اینترنتی در بین مردم شده است تنوع محصولات می باشد.

در فروشگاه ها اینترنتی از هر محصولی در رنگ ها و ابعاد مختلفی وجود دارد و به همین دلیل مشتری می تواند با قدرت انتخاب بیشتری خرید کند.

۶) ضمانت بازگشت محصول

این یکی از مهم ترین ویژگی ها فروشگاه اینترنتی به شمار می رود زیرا که شما در هنگام خرید از فروشگاه سنتی اگر محصولی را بخرید و از خرید آن پشیمان شوید دیگر محصول را از شما پس نخواهند گرفت.

اکثر فروشگاه ها اینترنتی ضمانت بازگشت محصول را دارند پس مشتری می تواند محصول مورد نظر خود را خریداری کند و اگر از محصول ناراضی بود آن را برگرداند و هزینه ای که پرداخت کرده بود را پس بگیرد.

۷) دسترسی راحت به اطلاعات محصولات

هنگامی که شما به فروشگاه سنتی مراجعه می کنید تا چه اندازه می توانید از فروشنده در مورد محصول مورد نظر خود سوال بپرسید ؟شاید فروشنده کلافه شود و از جواب دادن به شما طفره رود. ولی در فروشگاه اینترنتی در مورد هر محصول و کالا توضیحات کامل ثبت شده و اطلاعات هر محصولی را نوشته اند تا شما راحت تر بتوانید انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه